FK Středokluky A vs TJ Sokol Čísovice

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

TJ Sokol Jeneč A - FK Středokluky A 2:3

TJ Sokol Jeneč A - FK Středokluky A   2:3

V sobotu hrálo áčko derby v Jenči. Vůbec se nám tam nedaří, ale teď jsme tam jeli s optimismem. Domácí totiž na podzim nejsou v úplné pohodě a chtěli jsme toho využít. Na dlouho vyřazeného Michala v bráně nahradil Plichtič a chytal dobře. Od začátku jsme byli lepší, i když na šance jsme si počkali. Drželi jsme balon, dvakrát zahrozil David a pak už to přišlo. Parádní akci tří hráčů na jeden dotek zakončil Petr Hotovec pěknou střelou a zaslouženě jsme vedli. Ve stejných kolejích zápas pokračoval, Hofy s Jančusem rozjížděli kombinace, hráli jsme dobře. Před půlí se ještě Slávek po straně prokličkoval a jeho gólovou přihrávku si domácí bek srazil do brány. Po půli jsme zaslouženě vedli 2-0, domácí měli jedinou šanci, kterou Michal vyřešil. Druhou půli jsme zahájili festivalem neproměněných šancí. Domácí zadáci vůbec nestačili rychlostně Kubovi, takže jim utekl, kdy chtěl. Jen ta koncovka. Připravil tutovku Davidovi i Hofymu, pak dvakrát sám nezvládl zakončení. Gól dal až zase Petr Hotovec, když dorazil povedenou střelu Slávka do tyče. 3-0 a čekal jsem klidnou koncovku. Té jsem se ale nedočkal. Za chvilku Vráťa vyslal útočníka domácích do samostatného úniku. 3-1. Za další dvě minutky to bylo už 3-2. To by nebyl sudí Polák, aby nás nešmikl. Napřed pustil ostrý faul a vzápětí vymyslel penaltu. Vůbec celou druhou půli pískal tendenčně. Tak hold nervózní konec. Ale zvládli jsme ho. Domácí kromě centrů do šestnáctky neměli co nabídnout a ty v pohodě pochytal Plichtič. My už jsme se taky dopředu moc nehnali, tak to 3-2 skončilo. Jako supr výhra v derby, mohli jsme vyhrát výrazněji a bez nervů.

Sestava - Plichta 7, Miškovský 5, Jančár 7, Černý 7, Štěpka 5, Kohout D. 6, Hofman 7, Katolický 8, Kohout P. 6, Březina 8, Hotovec 8. Střídal Vaňha 6, Kubát-.