FK Středokluky

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Středokluky
www.fkstredokluky.cz

Příští zápas

TJ Sokol Čísovice vs FK Středokluky A

Datum a čas konání: 30.9.2023 16:00

Nejmenší fotbalisté zahájili sezónu

Nejmenší fotbalisté zahájili sezónu

Máme za sebou úvodní tréninky našich nejmenších fotbalistů v nové sezóně a blíží se první jejich mistrovské mače. Vše klape, pozorovat děti při tréninku je super a to i díky pomoci trenérů z partnerského klubu FC Přední Kopanina.

Jediným nepříjemným zádrhelem při obnově žákovského oddílu bylo získání našich kluků z TJ Sokol Hostouň, které provázelo ne zcela korektní jednání hostouňských funkcionářů. Vše se zdařilo dotáhnout a kluci budou válet na náš klub.

K situaci okolo přestupu osmi žáčků z Hostouně k nám bychom se rádi vyjádřili, neboť, funkcionáři Hostouně přestup neunesli a nevybíravými útoky celou situaci vyostřili.

 Napřed trochu z historie vzájemných vztahů. Nikdy nebyly dobré. Během posledních deseti let k nám od nich přestoupila řada hráčů do mužstva dospělých. Všechny jsme museli vykoupit za tabulkové částky, které byly pro náš klub opravdu vysoké. Ale v pohodě, měli na to nárok a my peněz za prima kluky nikdy nelitovali. Jednání, která přestupy doprovázela, vzhledem k arogantnímu chování už moc v pohodě nebyla. Ale zase v pohodě, nic, co bychom nepřežili.

Před pár lety jsme byli osloveni, abychom byli součástí projektu, který Hostouň vymyslela a zaštítila. Jednalo se o mládežnickou akademii. Zdaleka ne všichni byli možnou spoluprací nadšeni, ale překousli jsme minulost a řekli, že to za zkoušku stojí. Žáčky v soutěži jsme mít chtěli. Na schůzích se toho napovídalo a naslibovalo spousty, ale během dalšího roku a půl byl jediný výsledek ten, že nám nepustili dorostence, kteří chtěli hrát u nás, a jejich áčko chtělo trénovat u nás. Přesně tento scénář jsme tak nějak očekávali a od projektu odstoupili.

To, že asi z deseti oslovených okolních vesnic s nimi spolupracuje jen jedna, mluví za vše. Hostouní nabízené podmínky a předložená smlouva o spolupráci byly natolik nevýhodné, že je nebylo možné akceptovat.

Není pravda, že bychom někoho podrazili, jak se veřejně směrem k rodičům zástupci Hostouně vyjadřovali.

Prostě jsme se rozhodli se jít svojí vlastní cestou a navázali partnerství s FC Přední Kopaninou. Nekonají se žádné zbytečné schůze, plané sliby, ale co se dohodne, to platí.

A tak jsme starší přípravku přihlásili do soutěže sami. A rodiče místních dětí hrajících v Hostouni jsme rozhodně k přestupu nepřemlouvali. Sami byli možností hrát u nás od začátku nadšeni. A ne jenom kvůli tomu, že to mají za rohem. Líbí se jim naše přátelské prostředí. Přijďte se podívat na kluky, na tréninky a za chvilku na první mistrák, budete z toho mít radost jako my.

Hostouň by nám kluky nikdy, jak se několikrát vyjádřili, dobrovolně nepustila, navíc vše nesmyslně vyostřila neférovými vyjádřeními. Naštěstí jde udělat přestup bez jejich souhlasu. To, že jsme toho využili, je zase naše právo. Postupovali jsme podle fotbalových řádů po souhlasu rodičů. Za osm kluků jsme zaplatili tabulkové výchovné 12.000,- Kč. Peněz rozhodně nelitujeme.

Klukům přejeme spoustu sportovních úspěchů, ať už v našem dresu, nebo kdekoliv jinde, kam se třeba posunou. Protože věříme, že i u nás se z nich stanou výborní fotbalisté. Že jim to pomůže lidsky, o tom není pochyb.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. SK Černošice 6 16:2 16
2. SK Slavia Drahelčice 6 19:16 15
3. TJ Hostivice 6 18:7 14
4. FK Horoměřice 6 24:6 13
5. TJ Sokol Kněževes 6 20:15 11
6. TJ Sokol Čísovice 6 15:10 8
7. TJ Sokol Vonoklasy 6 17:14 8
8. TJ Sokol Dobřichovice 6 9:15 8
9. SK Nučice 6 12:13 5
10. FK Kosoř B 5 14:16 4
11. TJ Sokol Jeneč A 6 11:19 4
12. SK Roztoky B 6 12:26 3
13. SK Třebotov 5 7:21 3
14. FK Středokluky A 6 5:19 3

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Středokluky A
SK Třebotov
1:3
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 7496
Posledních 30 dnů: 838 | Posledních 7 dnů: 224 | Poslední den: 25

© 2023 FK Středokluky | Všechna práva vyhrazena | fk.stredokluky@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne